In English

Stuudium

← tagasi sisukorda

Abimaterjale eriolukorra kohta

Ole kodus!
Väljas käies väldi kontakti teiste inimestega.

Telefoninumber 1247 - juhised ja soovitused eriolukorras käitumiseks ning psühholoogiline esmaabi. (Helistada võib ööpäevaringselt)

Perearsti nõuandetelefon 1220 - annab meditsiinialast nõu (kõnele vastavad arstid). (Helistada võib ööpäevaringselt)

Kui vajad kiirabi, helista 112.

Ametliku info leiad lehelt kriis.ee


Õpilasele: koolitükid valmis raamatukoguhoidja abiga!

Tallinna Keskraamatukogu: “Aitame läbi veebisilla infootsingutes ja humanitaarainetes koduste ülesannete lahendamisel. Soovitame lugemiseks laste- ja noortekirjandust, mis on e-raamatukogude kaudu kättesaadavad. Abistame õpilasi uurimis- ja loovtöö allikate otsimisel ning teadusandmebaaside kasutamisel internetis.” Loe edasi →


Lapsevanemale: kuidas rääkida noortega koroonaviiruse ohtlikkusest

Haridusministeerium on kokku pannud nimekirja kümnest soovitusest, mida saad kasutada laste ja noortega koroonaviiruse teemal arutamisel.

Terviseameti nõuanded koduses isolatsioonis või karantiinis olevale inimesele

Viis nõuannet Terviseametilt (pdf), kuidas koduses isolatsioonis või karantiinis paremini toime tulla.


Igale koolilapsele arvuti

Kõik koolilapsed vajavad kodus töötamiseks nutiseadmeid. Kui sul on nutiseadmeid üle, saad need “Igale koolilapsele arvuti” kaudu abivajajatele annetada.

Kui su lastel pole õppimiseks piisavalt seadmeid, võta ühendust kooli või kohaliku omavalitsusega, kes vahendavad annetatud seadmeid.


Peaasi.ee

Koroonast tingitud segaduse ja muredega toimetuleku soovitusi jagab Peaasi. Samuti saab neilt abi vaimse tervise muredega toimetulekuks nii kriisi ajal kui ka muidu - selleks saab küsida abi nõustajalt.


Lasteabi

Lasteabi nõustab ja toetab - näiteks kuidas keeruliste suhete küsimustes toime tulla või kuidas hoida enda vaimset tervist — nõu saab küsida veebis või telefoni teel. Lasteabile saad teatada abi vajavast lapsest.

Vaata ka: Lasteabi Androidi äpp ja iPhone äpp.


Kui sul on Stuudiumiga seoses probleem või küsimus, kirjuta Abisse, ja kool vastab sellele kas ise või saadab küsimuse edasi Stuudiumi meeskonnale.