← tagasi sisukorda

Puudumised ja söögikordade märkimine

Stuudium lähtub söögi-aruannete koostamisel nendest söögikordadest, mida õpetaja on sisse kandnud. Et õpetaja tööd lihtsustada, võtab päevik arvesse:

  • varasemalt määratud lepingulisi söögikordi
  • seda, kas lapsevanem on puudumisest ette teatanud

Teeme õpetaja eest reeglite alusel ära nii palju tööd, kui võimalik – aga õpetajal jääb alati viimane sõna. Seega on teoreetiliselt võimalikud ka sellised olukorrad:

  • laps puudus, aga sõi – näiteks, viidi kohe pärast hommikusööki lasteaiast ära
  • laps oli kohal, aga ei söönud (näiteks viibis mõned päevad eridieedil ja sõi kodust kaasa võetud toitu)

Lepingujärgsed söögikorrad

Laste lepingujärgseid söögikordi saab märkida rühmaõpetaja või administraator, kui avada Rühmad > (mingi rühm) > Muu > Lepingujärgsed söögikorrad. Sellel lehel märgitud söögikordadest saavad "vaikimisi söögikorrad". See tähendab, et kui õpetaja asub täitma uue päeva söögikordi ja märkeid, siis sellel lehel märgitud söögikorrad märgitakse päevikus automaatselt.

Lepingujärgsed söögikorrad

Lepingujärgsete söögikordade muutmine ei mõju tagasiulatuvalt – tähendab, kui päevikus on söögikorrad juba sisse kantud, siis "lepingu muutmise" järel need automaatselt ei muutu.

Õpetaja roll söögikordade märkimisel; puudumistest ette teatamine

Kui alustada päeva puudumiste ja söömiste märkimist, siis Stuudium üritab õpetaja eest võimalikult palju tööd ära teha. Automaatselt määrame lastele lepingujärgsed söögikorrad.

Näidis päevast, kuhu on automaatselt märgitud söögikorrad. Ühe lapse vanem teatas puudumisest õigeaegselt ette ja seega on söögikorra-linnukesed automaatselt tühjad.

Kui lapsevanem on puudumisest lasteaia määratud kellaajaks ette teatanud, eemaldab süsteem söögikordade eest linnukesed automaatselt.

Kui laps puudub (aga sellest ei ole ette teatatud), siis peaks linnukesed alles jätma – see tähendab, et (lepingujärgsete) söögikordade eest peab siiski tasuma. Tavaolukorras ei ole toiduraha linnukesi päeviku vaates vaja kunagi käsitsi muuta: õiged väärtused arvutatakse automaatselt puudumiste ja ette teatamiste (ning ette teatamiste kellaaegade) järgi.

Kohaloleku ja toidukordade aruanne

See tabel on ennekõike mõeldud lasteaia juhataja (ja õpetaja) jaoks. Tabelis kajastuvad ühe kalendrikuu lõikes kõik rühma lapsed, nende kohalolu ja märgitud söögikorrad.

Söögikordade üldarvestus

"Nimekirjas" veerg näitab laste hulka, kes antud päeval rühmapäeviku nimekirjas olid – reaalselt kohal olnud laste hulka saab hinnata individuaalsete söögikordade (ehk tõenäoliselt lõunasöögi) veeru järgi.

Raamatupidaja aruanne

N.ö. "raamatupidaja tabel" sisaldab endas kohaloleku aruande koondtulpasid – ehk infot "kui mitu korda sõi laps X eineid A, B ja C". Lisaks näitame ära lapse koduse aadressi, maksva vanema ees- ja perekonnanime ning meiliaadressi.

Tabeli saab Stuudiumist otse raamatupidaja meiliaadressile saata.

Kes on "maksev vanem"?

Iga lapse profiilis on seadistatud lisaväli "toidu maksja". See võib olla üks lapse vanematest või mõni kolmas isik. Et maksjat muuta, tuleb avada lapse profiil, seda muuta ja vastav isik valida. Lähemalt kasutajaprofiili lisaväljadest.

NB! Et Stuudium saaks "toidu maksja" alusel automaatselt raamatupidamise jaoks võimalikult täpse aruande koostada, on oluline et maksjate (lapsevanemate) profiilis oleks märgitud nende isikukood ning aadress (kui aadress on raamatupidamise jaoks oluline).

Iga lapsevanem saab vajalikud andmed ise oma profiili lisada; lisaks saab andmeid hallata rühma õpetaja või administraator.