← tagasi sisukorda

Lühisõrmised (ehk ette-kirjutatud laused) tagasiside andmisel

Soovi korral saad päevikus kommentaaride kirjutamisel kasutada eelnevalt sisestatud lauseid. See tähendab, et pead vähem trükkima!

Seda saad teha nii:

 1. Mine oma profiili. Parema tulba allservas on link "Vaata/muuda oma tagasiside-lauseid"

 2. Jõuad lausete muutmise lehele.

 3. Sisesta laused mida kasutada soovid. Jooksva tagasiside andmiseks ning õppeperioodi kokkuvõtte jaoks saad seadistada eraldi lausekomplektid. “Igapäevane tagasiside” jaotuses lisatud laused on näha päevikus tunni juures kommentaaride kirjutamisel, “Kokkuvõttev tagasiside” jaotuses lisatud laused on näha trimestri/poolaasta/kursuse või aasta kokkuvõtte kirjutamisel.

  Lausete seadistamine

 4. Klõpsa "salvesta".

 5. Nüüd saad lauseid kasutada kommentaaride kirjutamisel.

  Kui kirjutad hinde kommentaari kastis ":" (ehk koolon), ja paar tähte soovitud lausest, ilmub nähtavale menüü lausetega. Lausete vahel saad liikuda nooleklahvidega, ning valitud lause sisestada vajutades "Enter". (Võid kasutada ka hiirt ja soovitud lausel klõpsata.)

  Pärast lause sisestamist saad seda muuta, ja/või samas kommentaaris kasutada mitut erinevat lauset.

Administraatorile: laused kõikidele õpetajatele

Administraatorina saad seadistada ka lauseid, mis on automaatselt kasutatavad kõikidele õpetajatele. “Kõikide õpetajatega jagatud” jaotuses lisatud laused ilmuvad automaatselt kõikidele õpetajatele; lisaks saavad kõik õpetajad lisada oma laused — siis on päevikus korraga kasutatav nii õpetaja isiklikud kui administraatori poolt seadistatud sisu.