← tagasi sisukorda

Printimine

Stuudiumi printimismooduli kaudu saab väljastada mitmel kujul tunnistusi: “klassikalisi” numbritunnistusi, sõnalise hindamise tunnistusi ning kõikvõimalikke kombineeritud variante.

Tunnistuste printimine

Printimismooduli leiab lehelt Halda > Printimine. Sealt lähenedes saab trükkida tunnistusi tervetele klassidele. Kui on tarvis printida tunnistus vaid ühele õpilasele, siis selleks leiab viida õpilase profiilist.

Tunnistust saab piirata ühele või mitmele õppeperioodile. Tunnistuse päisesse ilmub seejuures vastav märge. Kui ajaperioodid valimata jätta, kogutakse tunnistusele andmeid kogu aasta lõikes.

Vali vasakust servast linnukeste ja rippmenüüde abil, millist tunnistust koostada tahad. Eelvaade uueneb automaatselt. Süsteem üritab võimalikult täpselt hinnata, kuidas sisu füüsilisele paberilehele paikneb, kuid lõplik paiknemine sõltub siiski printerist ning printeri draiveritest. Punktiirjoon põiki üle tunnistuse tähendab “sisu murduks uuele lehele siit”.

Kui oled seadistustega rahul, vajuta “Vaata ja prindi tunnistusi”, mispeale genereeritakse brauseris trükitav lehekülg. Kui see on laadimise lõpetanud, kasuta brauseri print-funktsiooni.

Allkirjad ja pitsatid

Stuudiumi poolt on võimalik süsteemis talletada direktori allkirja ning kooli pitsatit – kui väljastama peab väga palju tunnistusi, siis saab emma-kumma tunnistusele lisada, et käe-vaeva vähendada.

Et pitsatit või allkirja lisada, kirjutage Abisse! Lisamiseks on kummagi kohta tarvis võimalikult hea kvaliteediga lähtefaili, st. kõrge resolutsiooniga (ja täiesti valgel taustal) skäneering jpg või muus pildiformaadis.

Korduma kippuvad küsimused

Kuidas vältida trükkimisel tekkivaid aadresse lehe all- ja ülaservas?

Need lisab brauser printimise hetkel. Otsi brauseri printimisdialoogist “print headers and footers” või sarnast sõnastust ja lülita see välja.

Printimisel lõikub sisu servast ära?

Mõnel printeril on suuremad trükiveerised kui teisel – sagedasti esineb seda probleemi A5 peale trükkimisel. Kirjuta meile, aitame tunnistuse küljendust sättida selliselt, et midagi ei lõikuks!

Pool rida trükiti ühele lehele, pool rida teisele!

Seda teevad teatud brauserid pikkade trükiste puhul. Kahjuks ei saa me sinna midagi parata – jääb vaid loota, et brauserid end parandavad. Seniks palume proovida teist brauserit, või probleemse lapse tunnistus eraldi välja printida.

Trükime kahekülgselt, kas saab tühje lehti vahele panna?

Hetkel me seda Stuudiumi sees teha ei saa – brauserist printimine on keeruline ja brauserite poolt unarusse jäetud teema… Kuniks paremat lahendust välja mõtleme, võib toimetada järgnevalt: printimise hetkel saab tunnistuse printerisse saatmise asemel PDF failiks salvestada. PDF faili saab aga omakorda avada ja sellesse vastavalt vajadusele tühje lehti süstida. Kui see fail omakorda salvestada ja kahekülgselt printida, peaks kõik korrektselt ilmuma.

Muud täiendused

Kui teil on trükkimisel mingisugune eripära, mida printimismoodul praegu ei võimalda, siis palun kirjutage Abisse – püüame oma võimete piires abiks olla. Seni oleme soovi korral lisanud ebastandardseid paberiformaate, teistsuguseid jaluse küljendusi jm.

Printimismooduli tulevik

Järgmisena on meil plaanis lisada:

  • hinnetelehtede printimine – et ka hinnetelehtede printimisel saaks sättida küljendust ja sisu
  • trükiste mallide salvestamine – et paljudele klassidele tunnistuste printimine oluliselt kiiremini käiks