Suhtlus — info administraatorile

Üldise kasutusjuhendi leiad siit.


Administraatori roll Stuudiumi suhtluse haldamisel hõlmab vaid gruppide moodustamist.

Kui sa eraldi gruppe ei moodusta, saavad kõik kasutajad ikkagi üksteisele sõnumeid saata, aga suuremale kasutajarühmale korraga kirjutamine vajab sellisel juhul käsitsi kõikide adressaatide nimede sisestamist.

Grupid peaksid looma eelkõige kõikide klasside jaoks, aga soovi korral saad teha eraldi grupid ka juhtkonna infovahetuseks, teatud ainevaldkonna õpetajatele, jne jne.


Võid luua ka grupi, mis hõlmab kõiki kooli õpilasi, õpetajaid, lapsevanemaid, ja selle grupi kaudu edastada uudiseid, nädalakirju jm infot.


Grupi loomiseks klõpsa menüüs “Grupid” → “Loo uus grupp” nupul.

NB! Kui soovid kiirelt luua grupid kõikide klasside jaoks, klõpsa ülaservas oleval “Ava gruppide kiirmoodustaja” nupul. Avaneval lehel saad luua grupid, mille liikmed määratakse automaatselt.

Gruppide käsitsi lisamiseks:

  • Anna grupile lühike aga selge nimi.

    Näiteks: “Matemaatikaõpetajad” või “Õpetajad” või “5a klass”.

  • Soovi korral lisa grupile ka kirjeldus (see on näha grupi liikmetele.)

    Näiteks: kui lood grupi kooli huvitegevuse info edastamiseks, pane grupi nimeks "Huvitegevus", ja kirjelduseks "Info kooli huviringide, klubide ja spordiürituste kohta"

  • Vali grupi liikmed. Liikmeid saad lisada ükshaaval (nimesid otsides), või saad lisada terveid klasse või klasside lapsevanemaid korraga.

    Näiteks: kui tahad luua grupi, kus 5. klass saab omavahel infot jagada, lisa liikmeteks "5 õpilased", "5 lapsevanemad" ja "5 klassijuhatajad". (Neid rühmasid saad lisada samamoodi otsingukasti kaudu)

  • Grupi administaatoriks määra grupi "vastutav isik".

    Klassi grupi puhul on selleks klassijuhataja; huvitegevuse grupi puhul näiteks kooli huvijuht. Grupi administraator saab hiljem grupi liikmeid lisada-eemaldada.

    NB! Kui lood uue grupi, jääd administraatoriks ka sina. Kui grupile on määratud ka teine administraator (näiteks klassijuhataja), saab ta sind grupist eemaldada.

  • Vaikimisi saavad kõik grupi liikmed gruppi sõnumeid saata. Kui lood grupi üldinfo edastamiseks kogu koolile, on soovitatav liikmetele määrata ainult "Saab lugeda ja vastata" õigus.

    See tähendab, et liikmed saavad kõiki sõnumeid lugeda ja nendele vastata, aga nad ei saa gruppi saata uusi sõnumeid.


Et näha kõikide Suhtluses olevate grupide nimekirja (sh neid, mille liige sa pole), klõpsa menüüs “Grupid” → “Halda gruppe”.